Šišinka mozková (Třetí oko) – Klíč k nejvyššímu vědomí člověka

„Je třeba vidět, že lidská duše, ačkoliv vyplňuje celé tělo, přece jen má své zvláštní sídlo v mozku, v němž nejen poznává a obrazně si představuje, ale též pociťuje… - René Descartes

Po tisíce let je šišinka mozková (Epifýza) považována za místo spojení lidského těla s hlubšími sférami mysli, za okno k jiným dimenzím. Naši předkové poukazovali na šišinku jako na sídlo duše, sídlo intuice. Dávala se do souvislosti s proroky a jasnovidci, s lidmi, kteří mohou vidět věci dřív, než se stanou.  Řečtí anatomové ji pojmenovali jako corpus pineale podle tvaru podobného malé borovicové šišce. Je tvořena lalůčky vzniklými z pinealocytů a gliových buněk. Lidská šišinka je tělísko o rozměrech 8-10 mm na délku a 6-7 mm na šířku. U většiny obratlovců leží na povrchu mozku, u člověka je překryta hemisférami koncového mozku a nachází se na stropě 3. mozkové komory, kde je součástí Epithalamu a je také nazývána jako Epifýza mozku.

Funkcí šišinky se intenzivně zabýval filozof a zakladatel analytického vědeckého myšlení, René Descartes

Objev šišinky a myšlenka o tom, že funguje v mozku jako „propusť myšlenek“ bývají v učebnicích připisovány velkému řeckému lékaři Galénovi. Avšak Galén považoval toto tělísko „připomínající borovicovou šišku“ za pouhou podpěru cévy. Na jiném místě v Řecku učil Hippokrates, že člověk by měl vědět, že naše radosti, potěšení, smích a šprým, stejně jako naše smutky, bolesti, utrpení a slzy pocházejí z mozku. Přes něj myslíme, vidíme, slyšíme a rozlišujeme ošklivé od krásného, špatné od zlého, příjemné od nepříjemného. Jiný velký filozof a vědec starověku Aristoteles byl přesvědčen, že nadřazeným centrem mentálních procesů je srdce. Pro mnohé současné vědce je překvapující, že René Descartes věnoval značnou pozornost otázce lidské duše, jejíž sídlo viděl v šišince. Zaujala ho jako orgán, který v sobě skrývá klíč k porozumění toho, jak může člověk poznávat svět.


Zdroj: https://www.bbc.com/mundo/noticias-56604823

Descartova filozofie rozdělila jsoucno na svět hmoty, a na svět duchovního života, který je řízen zákony božími.

O tom, že Descarta funkce šišinky mimořádně zajímala, svědčí  nejenom krátké pasáže v jeho slavné Rozpravě o metodě a v Meditacích, ale především korespondence s pařížským přítelem Marinem Mersennem. O šišince se rozsáhle rozepisuje v pěti dopisech z let 1640-41. Z této korespondence je zřejmé, že Descartes byl dobře seznámen s tehdejšími znalostmi anatomie mozku. Porovnává dokonce funkční anatomii hypofýzy a šišinky. Vysvětluje, že vzhledem k cévnímu spojení a anatomickému uložení lze šišinku považovat rovněž za žlázu a označuje ji za orgán, kde se zpracovávají veškeré smyslové informace. Dále považoval šišinku za orgán, který má důležitou funkci pro veškeré psychické schopnosti mozku. Jeho odhodlání spojit duši s jedním místem v těle bylo zcela originální a bezprecedentní.

ŠIŠINKA HRAJE HLAVNÍ ROLI V KAŽDÉM ASPEKTU LIDSKÉHO CHOVÁNÍ

Nejnovější poznatky vědy přinášejí nezvratné a mnohočetné důkazy o tom, že funkční význam šišinky je nepochybně velmi velký. Hormony šišinky ovlivňují celou řadu funkcí a orgánových soustav lidského těla. Během dne je šišinka hlavním zdrojem serotoninu – hormonu našeho vnitřního štěstí. Je to rovněž jeden z neurotransmiterů. Právě na serotoninu záleží, jestli nervový signál dorazí do všech částí těla. Příliš nízká hladina serotoninu byla pozorována u lidí s depresí a také u lidí velmi agresivních. Během noci serotonin v šišince podléhá dalším proměnám na melatonin, který reguluje lidský biorytmus a činnost pohlavních žláz. Nejvyšší koncentrace melatoninu je za tmy, kdy si ho v organismu tvoříme nejvíce a dokáže pak správně regulovat spánkové cykly. Proto se mu také říká spánkový hormon neboli hormon tmy. Syntéza melatoninu a následná koncentrace v krvi se věkem snižuje, a proto zejména starší lidé trpí poruchami spánku daleko více.

Blokujte modrou složku světla! Mnoho elektroniky, včetně mobilů a televize vyzařuje ze svých displejů světlo s modrou složkou. Ta samé platí o moderních žárovkách a LED diodách. Tato modrá složka světla vysílá mozku falešné signály o tom, že je ještě den a tím zastavuje uvolňování melatoninu. Modrá složka světla by měla být blokována pro maximální efekt ideálně již 3 hodiny před spaním.

Melatonin není ale jen hormonem spánku, je také velice silným antioxidantem, snižuje hladinu kortizolu (hormon stresu), zvyšuje přirozenou hladinu růstového hormonu, pomáhá imunitnímu systému v boji s infekcí, chrání mozek před zánětem a spoustu dalšího. Jeho hladina v organismu často rozhoduje o našem zdraví a průběhu nemoci. Jak zvýšit produkci vlastního melatoninu? Jedním ze zdrojů naturálního melatoninu je Višeň obecná. Proběhla vědecká studie, ve které byl skupině dobrovolníků podáván extrakt z višně a dvěma dalším skupinám placebo. U skupiny užívající extrakt byla hladina melatoninu výrazně zvýšena, zatímco u dvou kontrolních skupin nedošlo ke změně. Další studie proběhly s dobrovolníky trpící nespavostí – seniory. I tady studie prokázala pozitivní vliv višní na hladinu melatoninu. Dále rajčata, hroznové víno, mandle, maliny, vlašské ořechy, Goji…tyto všechny potraviny také zvyšují přirozenou hladinu melatoninu.

TŘETÍ OKO JAKO SÍDLO VYŠŠÍCH DUCHOVNÍCH SIL

Zřejmě nejstarší zmínku o třetím oku nalézáme ve Starém Egyptě. Z Egypta je známý symbol Hórova Oka. Bůh Hor (také Horus) je ve starověkém egyptském náboženství symbolem boje Světla proti Temnotě a nabádá ke spravedlnosti. Dle legendy při soupeření s tyranem Sutechem (také Sethem) přišel  bůh Horus  o oko (nebo obě oči), a tak stvořil další, přímo na čele uprostřed mezi obočím. To mu posléze umožňovalo vidět to, co je běžným očím skryto. To, co se nachází pod povrchem věcí a událostí.

Nejvíce asi známe symbol třetího oka z hinduismu. Ádžňa je považována za čakru mysli. Nese také jména Třetí oko nebo Šivovo oko a reprezentuje vyšší mentální vědomí. Šestá čakra je v našem životě sídlem uvědomovacích procesů. Skrz ni můžeme vytvářet nové reality a staré rušit. Většina myšlenek, které určují náš život, je podvědomě řízena zafixovanými emočními reakcemi a programována našimi i cizími předsudky. Vývojem a postupným otevíráním našeho vědomí můžeme tento proces stále více ovládat. Šišinka je vstupní branou do duchovního, vyššího světa.

„Jsem v kontaktu s mým vnitřním vedením. Poslouchám svou nejhlubší moudrost. Snažím se pochopit a učit se ze svých životních zkušeností. Jsem moudrý, intuitivní a spojený s mým vnitřním průvodcem. Vychovávám svého ducha. Poslouchám moudrost starších. Věřím ve svou intuici. Odpustil jsem minulosti a dozvěděl jsem se, co se z ní mám naučit. Odpustil jsem si. Miluji sám sebe a přijímám se. Vím, že v mém světě je vše v pořádku. Jsem otevřený inspiraci a blaženosti“.

Je důležité posilovat funkci šišinky detoxikací a správnou výživou!

Šišinka je nesmírně citlivý orgán. Pokud ji nevěnujete náležitou péči, pak zakrňuje. Harmonická spolupráce s podvěskem mozkovým je poškozena a výsledkem je narušení biorytmů v těle. Nežádoucími důsledky jsou: stárnutí, poruchy spánku, existenční strachy, stres, nejistota atd. Poškozená šišinka je svraštělá asi jako vysušená švestka. V dnešní době, kdy je potrava plná pesticidů a jiných chemických látek, je šišinka vystavena obrovskému množství škodlivin. Tyto podmínky vedou ke vzniku kalciových obalů, kterými se orgány brání, a můžeme tak nacházet v různých částech těla krystaly fosforečnanu vápenatého. A právě šišinka je u mnohých z nás již téměř zvápenatělá, což je významnou překážkou na duchovní cestě.

NEJEFEKTIVNĚJŠÍ ZPŮSOBY DETOXIKACE ŠIŠINKY

  • VITAMÍN K – Tento vitamín se projevuje dvěma způsoby – jako K1 a K2. První se nachází v zelené listové zelenině, zatímco vitamín K2 se vytváří v naší střevní mikroflóře. Dále se nachází v potravinách, jako jsou vaječné žloutky, kuřecí nebo husí játra, mléčné výrobky, kyselé zelí, rybí olej (omega 3 mastné kyseliny) a mořské plody. Spolu s vitamíny A a D3 odstraňuje vápník nejen z krevních cév, ale také z epifýzy. Odtud ho přenese tam, kam patří – do kostí.
  • ČESNEK – Je jedním z nejsilnějších přírodních antibiotik a také detoxikuje šišinku tím, že rozpouští vápník.
  • KORIANDR – Zvláštní chuť koriandru nemusí vyhovovat každému, a i když si ji třeba později zamilujete, ne vždy je to láska na první ochutnání. Koriandr je úžasným zdrojem draslíku, manganu, železa, vápníku a hořčíku. Z vitamínů je to kyselina listová, vitamín A, K a C, beta karoten. Má také silný podpůrný účinek na naše játra.
  • JABLEČNÝ OCET – Tento přírodní detoxikační prostředek opět podporuje odvápnění šišinky díky vlastnostem kyseliny jablečné. Nejvhodnější je RAW jablečný ocet ve skleněné lahvi.
  • JÓD – Studie ukázaly, že jód odstraňuje fluorid sodný prostřednictvím moči. Problémem je, že mnoho lidí má nedostatek jódu. Proto byste měli jíst více potravin bohatých na jód jako jsou mořské ryby a řasy.
  • BÓR – Je dalším silným čističem šišinky. Účinně odstraňuje fluorid z těla, čímž zabraňuje kalcifikaci. Bór se přirozeně vyskytuje v avokádu, arašídech, sušených švestkách, rozinkách a ovoci.
  • TAMARIND – Jedná se o tropický strom pocházející z Afriky a pěstovaný v tropech celého světa. Tamarind se často přidává do kari omáčky díky své sladké chuti. Hojně se používá v Ájurvédské medicíně. Dužina, kůra a listy se mohou použít na přípravu čajů a silných tinktur, které mají schopnost zbavovat tělo fluoridů.

Je známo, že aromaterapie je jedním z nejlepších prostředků, kteým se nechá pozitivně ovlivnit lidské podvědomí a psychika. Správně vybrané esenciální oleje dokážou významnou měrou přispět k nabití vašeho Třetího oka energií a k jeho probuzení. Patří mezi ně citron, tymián, jasmín, šalvěj, kadidlo, pačuli, levandule, růže, lípa, oregano, vavřín, jalovec, santalové dřevo.


 

Nejnovější články na našem portálu

červen 12, 2024 7036
Viz také. Dermatitida, Zánět, Svědění, Vyrážky, Problémy s kůží EMOCE Cítíte se kontrolováni,...
červen 12, 2024 8527
Může takhle vypadat žena ve své síle? Tak křehce? Zranitelně? Právě proto, že je ve své síle, může...
červen 04, 2024 348
Člověk, který často soudí a kritizuje, vidí všude kolem sebe jen nešťastné a zkažené lidi. Pyšný...
červen 04, 2024 213
„Působí již tím, že jsou. Stojí osaměle a mají zvláštní kouzlo, zvláštní osobitou krásu. A ještě...
květen 22, 2024 349
V poslední době jsem zde četla několik stížností od mužů, kteří si tak trochu hráli do noty, když...
květen 22, 2024 373
Neviditelné záření, které se vyskytuje na určitých místech zemského povrchu, znají lidé již od...
květen 21, 2024 530
20. 5. 2024 v 15:00 vstoupilo Slunce do Blíženců v doprovodu Neptuna v Rybách, který ukáže Slunci...
květen 03, 2024 530
„A jako drží ochrannou ruku nad doly svatí a světice, tak zase podzemní temné hlubiny hlídají a...
květen 03, 2024 296
Lidé po dlouhá staletí toužili ovládnout vzduch, dávno před tím, než se provedení skutečného...
duben 24, 2024 810
Po tisíciletí většina kultur považuje dotek za něco přirozeného a léčivého. Prakticky všechny...
duben 21, 2024 786
19. 4. 2024 v 16:00 vstoupí Slunce do Býka, který zpomalí naši aktivitu, abychom si mohli...
duben 17, 2024 929
- hojnost přichází, když ji přeješ jiným lidem - hojnost přichází, když neposuzuješ tvorbu druhých...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2051608
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 515864
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 457620
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 293868
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 283307
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 273385
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 260177
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 252643
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 251084
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 243259
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 241416
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215500
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 207025
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 189019
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186706
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184448
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 176891
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 166997
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163551
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161293
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 143091
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128351
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 124827
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 122777
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...