Rok dřevěného draka 2024

Čína je zemí se starou orientální civilizací. Lidové svátky představují důležitou roli ve vykreslení tradiční čínské kultury. Část čínských svátků, jako čínský Nový rok, Svátek dračích člunů, Svátek lampionů nebo Svátek dvou devítek, má své základy již v období dynastie QIN. Velká část tradičních svátků ve starověké Číně souvisela s rozvojem astronomie, kalendáře a matematiky. Počátek těchto svátků souvisel zejména s tradičním čínským lunárním kalendářem a jeho rozvržením do 24 solárních období. Většina z těchto 24 období byla stanovena v průběhu vlády dynastie HAN. Toto rozdělení pomohlo formovat svátky především tím, že jednotlivé aktivity a zvyky v zásadě reflektovaly přání a modlitby na dané roční období. Nejdůležitější svátky se obvykle držely v prvním nebo patnáctém dni měsíce, někdy byly určeny podle číselné shody, tedy např. třetí den třetího měsíce, pátý den pátého měsíce apod.

Čínský Nový rok začíná 10. února 2024 a končí 28. ledna 2025. Význam posledního dne roku, který se čínsky nazývá „čchu-si“ je „měsíc je slabý a rok vyčerpaný“. Jedná se o poslední večer v roce podle lunárního kalendáře. Proto se všechny aktivity v tomto období točí kolem odstraňování starého a vítání nového, zaměřují se k rituálům odvrácení pohrom a přání, aby přišlo štěstí. Vylepují se jarní svitky a také „Bůh dveří“, novoroční obrázky, okna zdobí vystřihovánkami. Jarní svitky mají svůj původ ve znameních z broskvového dřeva, která slouží proti zlým silám. Na počátku lidé vyřezávali podobu „Boha dveří“ a věšeli ji u dveří nebo přímo na desky psali bůžkovo jméno, aby odvrátili zlé síly. Těmto dřevěným deskám se říkalo „tchao-fu“ (kouzelná znamení z broskvového dřeva proti zlým silám).

DRACI JSOU V ČÍNSKÉ ASTROLOGII VELMI UCTÍVANÝMI SYMBOLY

Drak je jedním z dvanácti zvířat, která se objevují v čínském zvěrokruhu. Podle nich jsou       pojmenovány roky čínského kalendáře. Rok Draka je považován nejenom za nejšťastnější, ale také  za rok zlomový, ve kterém dochází k událostem, jež vám převrátí život doslova naruby. Drak je jangový symbol a je spojován s elementem ohně. V čínské astrologii je uctíván pro svou sílu, moudrost a úspěchy. Jeho energie je silná a přichází vše urovnat a dát věci do pořádku. Pozitivní energie Draka dopadne na každého jedince na Zemi. Stejně tak se bude Drak snažit urovnat veškeré nepříjemné a nedořešené záležitosti ve světě.

Rok Draka je výjimečně pozitivní, šťastný a nabízí spoustu příležitostí k růstu, seberozvoji, transformaci i životnímu posunu směrem vpřed. Drak je také spojován s elementem Dřeva. A právě Dřevo v čínské filozofii představuje nový začátek, růst a pokrok. V kombinaci s Dračím ohněm umí podnítit vášeň, kreativitu a inovaci. Číňané věří, že lidé narození v roce Draka budou obdařeni vynikajícími vlastnostmi, proslaví se a získají vysoké postavení i bohatství.

DRAK JE V ČÍNĚ ZNÁM VÍCE JAK 8000 LET

Původ dračích legend tedy spadá do raného období Mladší doby kamenné, neolitu. Doložené jsou objevy sošek ve tvaru draků, jejichž stáří se odhaduje na více jak 5000 let. Tyto sošky byly nalezeny v hrobkách a předpokládá se, že měly vzít zemřelého do nebe. Dalšími nálezy jsou například jeskynní malby, nefritové sošky, bronzové nádoby a piktogramy vyryté na kostech a želvích krunýřích.

V řeči čísel je čínskému draku často přiřazováno nebeské číslo 9 (mocnina tří), které je spojováno s plodivou mužskou sílou. Devítka v Číně symbolizuje dokonalost, nejvyšší moc, dlouhý život a stálost. Podle legendy měl božský drak devět synů, každý z nich měl jiný vzhled a vlastnosti, a proto byli také vyobrazováni na různých místech (podle druhu). V některých pramenech se dokonce uvádí, že drak má 81 šupin, kteréhožto čísla je dosaženo, když se devět vynásobí devíti. Ve spojení s čínským zvěrokruhem je drak v pořadí pátým znamením, a pojí se tedy s čínskou pátou světovou stranou, kterou je střed. Drak je považován za krále všech zvířat a je tedy nadřazený ostatním 11 zvířatům čínského zvěrokruhu.

JE-LI PŘÍTOMNÁ DRAČÍ ENERGIE, NEMŮŽETE JI PŘEHLÉDNOUT

Lidé na Zemi se konečně probouzejí do naší přítomnosti. Jsou tu osvícené bytosti, které si ji uvědomovaly vždy, a pak jsou tu ti, kteří si ji začínají uvědomovat nyní. Přijmeme vás, jakmile vstoupíte do nové fáze vašeho duchovního probuzení na Zemi. My, Draci, máme znalosti o všech kulturách a civilizacích v historii – naše kořeny sahají do hluboké minulosti. Ano, někteří z nás jsou napojení na Atlantidu, ale ne všichni. Jsme na této planetě od nepaměti“.

Draci jsou formou energie, podobně jako duchovní průvodci, silová zvířata a andělé. Mají trošku odlišnou energii než jiné éterické bytosti, protože jejich vnitřní síla je tak obrovská, že předčí všechny ostatní energetické bytosti. Mají neskutečně silnou energii, a je privilegiem, když se pro ni můžeme stát kanálem. Draci svou pomoc dávají nepodmíněně, podporují nás na naší cestě a nesoudí nás. Vybrali si tuto dobu, aby předali svou pradávnou moudrost lidstvu, vedli nás a pomohli nám naplnit náš potenciál.

Draci jsou multidimenzionálními stvořeními, což znamená, že se dokážou přemisťovat mezi dimenzemi a pracují s různými vibracemi. Pro nás je naší „realitou“ trojrozměrný svět, v němž žijeme zde na Zemi. Nicméně mimo náš známý trojrozměrný svět, který vnímáme jako něco samozřejmého, existují rovněž další dimenze. Jak se duchovně rozvíjíme, zvyšují se i naše vibrace a energeticky „postupujeme“ do jiných dimenzí. Uvědomujeme si úrovně, které jsme předtím neviděli. Do čím vyšší dimenze se dostáváme, tím větší je naše duchovní napojení. Ve skutečnosti neodcházíme nikam „nahoru“, avšak získáváme vyšší vibrace.

V čem nám mohou být draci užiteční?

Když požádáme Draky o pomoc, odpoví nám prostřednictvím Vesmíru. Pomoc se projeví například jako náhodná konverzace, znamení či příležitost, která k nám přijde. Draci společně s Universem nám pošlou do cesty bytosti, užitečné situace a příležitosti, které nám pomohou. Naším úkolem je, abychom je poznali a jednali podle nich. Samozřejmě to udělat nemusíme, je to jen naše svobodná volba.

Draci jsou tu proto, aby nám pomohli se osvobodit a překonat naše omezení a pochyby o sobě samých. Chtějí po nás, abychom se hrdě postavili, byli stateční, upřímní, a to hlavně sami k sobě. Draci na nás nenaléhají (a někdy na tom přímo trvají), abychom přebrali osobní zodpovědnost za to, kým jsme, za naše chování, naše jednání, myšlenky a činy. Chtějí, abychom přijali svou sílu, postavili se za svou pravdu, kráčeli po vlastní cestě a vážili si sami sebe stejně, jako si vážíme ostatních.

Rok Dřevěného Draka 2024 je pro svět rokem velkého potenciálu a prosperity. Spojení ohně a dřeva přináší mocnou energii proměny života k lepšímu pro každého člověka, který se nebojí vykročit vpřed! Není lepší čas projít ohněm a dosáhnout svých snů, než právě v tomto roce! Hodně Dračí síly nám všem!

Nejnovější články na našem portálu

červen 12, 2024 7036
Viz také. Dermatitida, Zánět, Svědění, Vyrážky, Problémy s kůží EMOCE Cítíte se kontrolováni,...
červen 12, 2024 8527
Může takhle vypadat žena ve své síle? Tak křehce? Zranitelně? Právě proto, že je ve své síle, může...
červen 04, 2024 348
Člověk, který často soudí a kritizuje, vidí všude kolem sebe jen nešťastné a zkažené lidi. Pyšný...
červen 04, 2024 212
„Působí již tím, že jsou. Stojí osaměle a mají zvláštní kouzlo, zvláštní osobitou krásu. A ještě...
květen 22, 2024 349
V poslední době jsem zde četla několik stížností od mužů, kteří si tak trochu hráli do noty, když...
květen 22, 2024 373
Neviditelné záření, které se vyskytuje na určitých místech zemského povrchu, znají lidé již od...
květen 21, 2024 530
20. 5. 2024 v 15:00 vstoupilo Slunce do Blíženců v doprovodu Neptuna v Rybách, který ukáže Slunci...
květen 03, 2024 530
„A jako drží ochrannou ruku nad doly svatí a světice, tak zase podzemní temné hlubiny hlídají a...
květen 03, 2024 296
Lidé po dlouhá staletí toužili ovládnout vzduch, dávno před tím, než se provedení skutečného...
duben 24, 2024 810
Po tisíciletí většina kultur považuje dotek za něco přirozeného a léčivého. Prakticky všechny...
duben 21, 2024 786
19. 4. 2024 v 16:00 vstoupí Slunce do Býka, který zpomalí naši aktivitu, abychom si mohli...
duben 17, 2024 929
- hojnost přichází, když ji přeješ jiným lidem - hojnost přichází, když neposuzuješ tvorbu druhých...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2051605
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 515864
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 457618
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 293867
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 283307
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 273385
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 260177
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 252643
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 251084
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 243259
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 241415
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215500
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 207025
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 189019
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186706
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184448
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 176891
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 166997
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163551
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161293
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 143091
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128351
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 124826
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 122777
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...