Bolest kdekoliv na páteři může duchovně znamenat, že jdete v životě špatným směrem či děláte něco, co se vám příčí, co vám vadí a co dělat musíte, i když nechcete. Hlavní otázkou jakýchkoliv bolestí na zádech je ale většinou: NENAKLÁDÁTE SI TOHO NA SEBE VÍCE NEŽ UNESETE? NEŽ JE ZDRÁVO? Nepřipadáte si, že už TO vše nemůžete na svých bedrech utáhnout? Myšlenky typu - jak to vše zvládnu, utáhnu, ale nějak MUSÍM. Vidina jen práce, námahy, stresu, honění se, zařizování a žádného odpočinku, relaxu, času sama na sebe. Váš životě je jen jedna velká dřina, úsilí, námaha, komplikace, povinností, práce....A kde jste Vy? Stále něco musíte a vaše duše a tělo už nemůže, bolestí stávkuje a vzkazuje vám: "Zastavte se, já už nemůžu! Jedeš přes mojí kapacitu, nedobíjíš mě žádnou energií a jen chceš pracovat!? A kde mám brát energii na tvoje úsilí?? Já chci už odpočívat a nic neřešit!"
Zkuste promyslet, co opravdu musíte, a co vlastně nemusíte. Co můžete předat druhým, abyste netáhli za druhé. Tělo je nástroj, který umí razantně říci, že už nemůže, jen my ho neumíme poslouchat. A často ani nechceme, neboť si jedeme svojí a zkoušíme kolik vydrží. Sobecky se k němu chováme, jako by bylo nezničitelné, jenže není. Onou bolestí nám signalizuje, že už to s tou prací a úkoly, které si na sebe nakládáme, přeháníme.
BOLESTI ŠÍJE
Každá bolest je psychická. Bolest šíje, jinak také „svaly stresu". Bolí to vždy člověka, který se nervuje, stresuje, bere si na sebe až moc starostí, schoulí se do klubíčka, stahuje hrudní koš a tím se hrbí, namáhá a zkracuje tyto svaly. Je to tzv. obranný postoj, kdy se člověk ukryje do svého koše jako do ochrany. Jsou to svaly emocí. Musíte se uvolnit, rozdýchat a vyřešit daný emocionální problém. Je to psychické i fyzické přetížení - máte toho všeho už "nad hlavu" - kolotoč potíží, problémů, chaosu, zařizování, neustálého nonstop řešení něčeho. Neumůžete a už ani někdy se neumíte zastavit. Šíje musí unést vaši těžkou hlavu, kterou ze všeho máte.
BABSKÝ HRB ZA KRKEM (ČI VDOVSKÝ)
Na sedmém krčním obratli, který bývá nejvíce namáhán, se nejvíce ukládá tuková tkáň spolu se všemi škodlivinami a odpady z těla. Je tam též spleť meridiánových drah. Pomohou jak masáže, tak pravidelné cvičení na krční páteř, protahování, jóga, hodně odpočívat, zklidnit mysl, dodržovat pitný režim a ubrat stresový život – to je hlavní vyřešení psychického problému. Krční páteř poukazuje vždy na to, zda člověk vnímá okolí bíle či černě. Tendence k bolesti kolem krku se vytvářejí a stáhnou, když nám druzí poroučejí a hodně nás ovládají. „Kdo vám sedí za krkem?" Je to váš nadřízený, kolegyně, partner/ka, hypotéka, povinnosti v práci či něco co se vám příčí? „Co vše jste si na sebe naložili za úkoly, které musíte splnit a stihnout?"
BOLEST MEZI LOPATKAMI
Bolest v mezižebří vnímejte jako odezvu oslabení orgánů v této oblasti. Mluvte o druhých lidech hezky, nepomlouvejte je. Neprosazujte „tvrdošíjně" své názory a vize.
BOLEST V HRUDNÍ PÁTEŘI
Zrcadlí pohodu ve vaší rodině, míru spokojenosti a citového zázemí. V hrudní oblasti je uloženo srdce, srdeční čakra, vaše láska k okolí, lidem všeobecně a hlavně vztahy v rodině, „srdeční záležitosti", vaše citové centrum.
BOLEST RAMENE
Ramena jako taková vypovídají, kolik jste schopni v životě unést. Statná široká ramena jsou stvořená k tomu, aby unesla i těžká břemena, naopak úzká toho mnoho neunesou. Ramena musí unést duševní „pytle" traumat, nejistot a nepatřičných snah. Ramena vám vzkazují, že děláte více, než dělat máte a někdy děláte to, co vám nepřináleží. Nemůžete všechno unést „na svých ramenou", nemůžete přece unést celou tíhu světa a vyřešit všechny problémy z okolí. Jste „jenom" lidé, proto si na ramena „nenakládejte" více, než máte a než unesete. Ramena křičí dost! Více už neuneseme, už na nás přestaň valit starosti! V čem jste „najednou zamrzli?! „Nedělej ramena," říká se, jako by „nemachruj". Člověk, který je narovnán a vzpřímen, ukazuje i na zdravější sebevědomí než ten, který se ohýbá a chodí s ohnutými svislými rameny, na kterých nosí své sražené sebevědomí a nedůvěru sám v sebe. Jako by dotyčný říkal – „už to neunesu, nemám na to".
BOLEST V BEDERNÍ ČÁSTI
Máš-li zdravotní potíže v této části, tak sis na sebe něčeho moc naložil. Mnoho chceš a ve svých plánech vidíš hlavně sám sebe a hmotné potřeby. Nemyslíš moc jen sám na sebe? Myslíš při svých plánech i na svou rodinu a své nejbližší? Nemyslíš jen na to, jak vydělat peníze, mít dobrou práci, a přitom se dokážeš ještě s láskou stulit k partnerce, partnerovi? Dokážeš ještě dávat druhému lásku jako za začátku vztahu, nebo už je váš život jen honba za perfektním pracovním výsledkem? Potíže v bedrech a v oblasti kostrče vždy značí hmotné oblasti člověka. Jak jste spokojeni s vaší hmotnou stránkou v životě? Co si nesete za bolest a problém na svých bedrech? Rčení, které tak rádi používáme, ale přitom nevnímáme jejich skutečný smysl, jejich velkou pravdu, která se nám odhaluje donaha přímo před očima, a my ji přehlížíme. Nenakládáte si na „svá bedra" moc velká závaží, moc velkou tíhu, které už ani tělo nemůže unést?
BOLEST V KŘÍŽI
Uberte si povinnosti a zbytečnosti. Odložte velké plány, které teď neunesete. Nedělejte ze sebe otroka, když nemusíte. Nakládáte si na sebe více, než sami unesete! Nedělejte z komára velblouda, udělejte si seznam toho, co opravdu musíte, a to, co nutně nemusíte, omezte. Vy sami nosíte na zádech ten těžký „kříž".
S úctou a pevnou vůlí.
Vaše lymfoterapeutka Jitka
Zdroj: http://www.zahadnalymfa.wbs.cz Autor: Jitka Bičíková - masáže, čištění lymfy
Tento článek poskytla osobně pro server Příznaky transformace autorka článku. Jeho šíření je možné pouze s jejím souhlasem! Kopírování tohoto článku z našeho webu je zakázáno. Chcete-li jej zveřejnit na svém webu, získejte si souhlas autora. Ke sdílení článku na sociálních sítích využijte výše uvedené tlačítko sdílet. Děkujeme.